Uslijed mjera NKT-a zabranjena organizacija tradicionalnih zavičajnih susreta 01. i 02. avgusta

Uslijed mjera NKT-a zabranjena organizacija tradicionalnih zavičajnih susreta 01. i 02. avgusta

Uslijed mjera NKT-a zabranjena organizacija tradicionalnih zavičajnih susreta 01. i 02. avgusta

  • On 01/08/2020
Na elektronskoj sjednici Koordinacionog tima održanoj 01. avgusta 2020.godine, čiji su članovi predstavnici Uprave za inspekcijske poslove, Inspekcijske službe Opštine Gusinje i Uprave policije kojom su predsjedavali koordinator Mersad Šabović ispred Uprave za inspekcijske poslove i Refik Pirović sekretar Sekretarijata za inspekcijske poslove opštine Gusinje dogovoreno je da se tradicionalni susreti 01. i 02.avgusta uslijed mjera NKT-a ove godine ne organizuju. Obavještavamo sve građane Opštine Gusinje i posjetioce naše opštine da je zabranjeno tradicionalno okupljanje za 1. i 2. avgust na Alipašinim izvorima i Vusanju.
Nacionalno kordinaciono tijelo je donijelo mjere zabrane javnih okupljanja zbog epidemiološkog rizika koji donose takvi događaji.
Molimo sve građane da poštuju mjere NKT-a da se ne opuštaju, vidno je da virus cirkulise među nama, te da je svako nepoštovanje mjera potencijalni rizik za njegovo prenošenje.
Ove godine su odložena sva tradicionalna dešavanja, kao i tradicionalno Gusinjsko ljeto, svi sadržaji koji su dio ovog događaja.
Ono što je najvažnije u ovom momentu jeste zdravlje svih nas apelovano je na održanoj elektronskoj sjednici predstavnika koordinacionog tima, takođe, dogovoreno je pojačano prisustvo na terenu inspekcijskih službi i policijskih službenika kako bi se kontrolisalo poštovanje mjera i naredbi NKT-a.

0 Comments

Leave Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *