JEPA PROJEKAT

Zajednička akcija za zaštitu životne sredine - Joint Environmental Protection Action (JEPA)

Alt Text

O projektu

• Projekat “Zajednička akcija za zašitu životne sredine – Joint Environmental Protection Action” se realizuje kroz program prekogranične saradnje Crna Gora – Albanija, koji finansira Evropska unija.
  • Projekat realizuju opštine Gusinje, kao koordinator projekta, i Puke, projektni partner iz Albanije.Implementacija projekta je započeta u februaru 2023, i trajaće 18 mjeseci.
  • Glavni cilj projekta je podstaći održivi razvoj u prekograničnom regionu kroz smanjenje zagađenja i bolju valorizaciju integrisanog pristupa za zaštitu životne sredine, dok je specifični cilj unaprijeđen sistem upravljanja otpadom i zaštita životne sredine u zajednicama obuhvaćenih projektom u Crnoj Gori i Albaniji.
  • Ukupna vrijednost projekta je 300.420 EUR od čega Evropska unija obezbjeđuje 85%.

eura

mjeseci

NOVE UNIFORME ZA ZAPOSLENE U KOMUNALNOM PREDUZEĆU

• On 19/04/2024